XII Forum Edukacji Regionalnej Wielokulturowe Pomorze: Ojczyzny kształty wszelakie

Forum logo3 czerwca br. w Słupsku w Zamku Książąt Pomorskich – w Muzeum Pomorza Środkowego odbyło się XII Forum Edukacji Regionalnej Wielokulturowe Pomorze: Ojczyzny kształty wszelakie.

Forum stanowi płaszczyznę spotkań, wymiany doświadczeń oraz inspiracji dla przedstawicieli świata kultury, środowisk naukowych i oświatowych, pasjonatów lokalnych tradycji, dziennikarzy oraz przedstawicieli regionalnych mniejszości narodowych, zamieszkujących Pomorze. Coroczne spotkania organizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku w ramach Forum, na trwałe wpisują się w pomorską tradycję upowszechniania dziedzictwa kulturowego Pomorzan.

liniazielona

Forum służy budowaniu dialogu edukacyjnego oraz wzmacnianiu jakości edukacji w regionie. Uczestnicy spotkań regionalistów i tym razem mogli wziąć udział w ciekawych wykładach oraz dyskusjach na temat wielokulturowości Pomorza i wykorzystania tradycji kulturowych naszego regionu nie tylko w edukacji. W spotkaniach uczestniczyli pasjonaci lokalnej tradycji, znawcy kultury kaszubskiej i historii regionu, specjaliści zajmujący się problematyką wielokulturowości, wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Pomorskiej, artyści, zespoły regionalne, samorządowcy, dziennikarze oraz nauczyciele.

W ramach Forum odbyła się również wystawa kolaży Grety Grabowskiej zatytułowano „Pustka i Światło”, którą do 15 czerwca br. oglądać można w Domu na Rozstaju Kultur i Religii, przy ul. Rabina dr. Maxa Josepha.

Więcej o programie tegorocznego Forum TUTAJ.

Galeria - foto: Jan Maziejuk

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions