Zaproszenie do współpracy z redakcją "Informatora Oświatowego - kwartalnika ODN w Słupsku

Informator naglowekSzanowny Dyrektorze i Nauczycielu,
zapraszamy do publikowania w „Informatorze Oświatowym”! Pisząc o swojej pracy promujesz szkołę, dbasz o jej wizerunek, upowszechniasz przykłady dobrej praktyki! Tym razem tematy wiodące to: KOMPETENCJE CYFROWE UCZNIÓW I NAUCZYCIELI (bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci, ciekawe formy działań z zakresu zajęć informatycznych, interesujące akcje, szkolenia, projekty wpływające na podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, innowacyjne pomysły na aktywizowanie społeczności szkolnej do poszukiwania i stosowanie nowych możliwości cyfrowych w szkołach i placówkach oświatowych) oraz ROZWIJANIE SAMODZIELNOŚĆ, KREATYWNOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ UCZNIÓW (ciekawe projektu, konkursy, pomysły na zachęcanie do kreatywności, dyskusje, debaty, gry i zabawy rozwijające samodzielność, metody aktywizujące dzieci i młodzież do samodzielnych poszukiwań ciekawych rozwiązań powierzonych im zadań problemowych  itp.).

Szanowny Dyrektorze!

Szanowny Nauczycielu!

Zapraszamy do WSPÓŁPRACY – do wspólnego tworzenia pisma

Podjęliśmy prace redakcyjne nad przygotowaniem 184 numeru „Informatora Oświatowego”.

Zapraszamy Państwa do współpracy – do wspólnego tworzenia pisma, do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, sukcesami, pomysłami nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które stanowić mogą warte naśladowania przykłady dobrych praktyk.

Wiodącymi tematami numeru będą:

KOMPETENCJE CYFROWE UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

W roku szkolnym 2018/2019 czwarty kierunek polityki oświatowej państwa, ogłoszony przez MEN, to: Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci, dlatego też chcielibyśmy część najbliższego – grudniowego – wydania naszego kwartalnika poświęcić właśnie temu zagadnieniu. Chcielibyśmy dać Państwu możliwość upowszechnienia informacji na temat ciekawych codziennych działań i przedsięwzięć, zorganizowanych w szkołach i placówkach oświatowych województwa pomorskiego, które dotyczą podnoszenia kompetencji cyfrowych zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz zajęć, akcji, projektów, dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Chętnie zamieścimy w naszym kwartalniku informacje na temat zrealizowanych działań, wpływających na wzrost wiedzy społeczności szkolnych w obszarze doskonalenia szeroko rozumianych kompetencji cyfrowych. Czekamy na Państwa relacje z ciekawie inicjatyw, które udało się Państwu zrealizować w tym zakresie. Będzie nam miło poznać i opublikować Państwa doświadczenia na ten temat.

ROZWIJANIE SAMODZIELNOŚĆ, KREATYWNOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ UCZNIÓW Wdrażanie nowej postawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów to drugi z tegorocznych kierunków polityki oświatowej państwa. Jak zachęcić dzieci i młodzież do kreatywności, samodzielności i innowacyjnego działania? Jak zainteresować niekonwencjonalnymi działaniami edukacyjnymi? Jak kształtować w dzieciach i młodzieży chęć samodzielnego poszukiwania innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań niestandardowych lub standardowych zadań? To pytania, które na co dzień stawiają sobie wszyscy, którym zależy na zachęcaniu młodych ludzi do kreatywności i twórczego zaangażowania się we własny rozwój edukacyjny.

Chętnie opublikujemy Państwa refleksje  na temat metod wdrażania ucznia do samodzielności, pobudzania jego kreatywności i innowacyjności, jakie stosujecie w swojej codziennej praktyce pedagogicznej. Upowszechnimy Państwa pomysły na ciekawe zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne, koła zainteresowań, relacje z przedsięwzięć, akcji, konkursów o ciekawej formule. Zamieścimy opisy innowacyjnych działań zachęcających dzieci i młodzież do własnych poszukiwań naukowych i kreatywnego działania, nie tylko w ramach przedmiotów szkolnych, ale też rozwijania kompetencji społecznych, obywatelskich, działań na rzecz lokalnej społeczności.

Czekamy na przykłady dobrych praktyk, którymi zechcielibyście Państwo podzielić się z Czytelnikami „Informatora Oświatowego”.

Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu, 

pamiętaj, że publikując na łamach „Informatora Oświatowego” 

dbasz o wizerunek swojej szkoły,

upowszechniasz jej osiągnięcia,

a także promujesz swoją placówkę w środowisku.

Zapraszamy i zachęcamy nauczycieli do przesyłania własnych materiałów, podejmujących wyżej wymienione zagadnienia.

Placówki oświatowe, chcące podjąć z nami współpracę, prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 października br. w celu szczegółowego omówienia planowanej publikacji.

Na gotowy materiał oczekujemy do 2 listopada br.

Zatem publikuj na łamach „Informatora Oświatowego”

Na pewno w życiu Twojej szkoły dzieje się wiele i warto o tym napisać:

  • pochwalić się, że robicie coś ciekawego, oryginalnego (np. konkursy, projekty, imprezy, projekty europejskie),
  • podzielić się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi,
  • utrwalić swoje refleksje w formie drukowanej w publikatorze, który dociera do 300 placówek oświatowych naszego regionu.

Czasopismo jest opatrzone numerem ISSN, a więc:

  • artykuły odnotowywane są w bibliografii narodowej,
  • publikowane artykuły są dostępne szerokiemu gronu czytelników w kraju,
  • artykuły dokumentują pracę szkół oraz dorobek, także naukowy, autorów,
  • władze oświatowe, a także inni nauczyciele dowiedzą się o Waszych działaniach, przemyśleniach, refleksjach…
  • Wasza praca może zainspirować innych!

ZOBACZ POPRZEDNIE NUMERY

"INFORMATORA OŚWIATOWEGO": TUTAJ

Zapraszamy do współpracy!

Czekamy na materiały!

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions