Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka - Kartuzy

Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka działa szkoleniowo od 12 lat. Zajmuje się sportem młodzieżowym, osiągając takie sukcesy jak np. III miejsce Izabeli Satrjan w klasie Cadet na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2016 roku, III miejsce UKŻ Lamelka w Pucharze Polski klasa Cadet w 2017, VI miejsce załogi H. Kurjańczyk i W. Marszalik na Mistrzostwach Świata w Holandii gr. Srebrna, czy XII miejsce na ponad 600 zawodników naszego wychowanka I. Jarosiewicza w Pucharze Polski Optimist gr. B w 2017r. W ostatnich dwóch latach zacieśniliśmy współpracę z Pomorskim Związkiem Żeglarskim realizując program szkoleniowy na poziomie woj. Pomorskiego.

Istotnym celem naszej działalności oprócz upowszechniania żeglarstwa, udziału w regatach na poziomie sportowym, jest również organizacja regat na terenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej k/ Kartuz, w których startują zawodnicy z powiatu, całego województwa oraz województw ościennych. Uczestnikami regat oprócz dzieci są dorośli, dla których ten prestiżowy sport jest ważnym elementem ich życia, będący oderwaniem od życia zawodowego, w którym częstokroć zajmują się prowadzeniem przedsiębiorstw, czy też pracą w zawodach takich jak urzędnik państwowy, angażując się w wolontariat opiekunów wyjazdów regatowych jak i części wsparcia podczas regat miejscowych. Dokładamy wszelkich starań, aby organizowane przez nas imprezy były na najwyższym poziomie, czego dowodem jest przyznanie nam w zeszłym roku nagrody „Błękitnego Spinakera” przez Polski Związek Żeglarski w kategorii Śródlądowe Regaty Roku za organizację XI Mistrzostw Kartuz, czy też nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego „Klub roku 2016”, „Trener Roku 2016”.

Aktualnie uczestniczymy w rywalizacji sportowej na poziomie krajowym i międzynarodowym, uczestnicząc w regatach klasy Cadet na mistrzostwa świata w Niemczech, OOM czy Pucharze Polski Optimist gr. B. Nasz klub skupia ok. 70 dzieci przy wsparciu samorządu na działalność szkoleniową i organizację 5 regat otrzymujemy dotację na poziomie 45 tys. złotych. Bez wspierania zewnętrznego i zaangażowania rodziców osiągnięcia o których mowa nie wydarzyłyby się. Zachęcam do obejrzenia filmu :

https://www.youtube.com/watch?v=kzbnob_AoGo&feature=share

            W imieniu Prezesa UKŻ Lamelka Mirosława Plichty DZIĘKUJEMY naszym przyjaciołom za wszelkie wsparcie dla rozwoju działalności naszego klubu.

                                                                                 

Hanna Kajeta

komandor

Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego

Lamelka w Kartuzach

 

 

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions