Konkurs naukowy E(x)plory już po raz VII

explory1 września został uruchomiony nabór projektów do Konkursu Naukowego E(x)plory. Organizatorem konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii z siedzibą w Warszawie. Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych. 
E(x)plory to konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Na projekty organizatorzy czekają do 31 grudnia 2017 roku.
E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół.
 
Jak podają organizatorzy, do konkursu można zgłaszać projekty z każdej dziedziny, ale praca musi mieć charakter naukowy. Do danej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory można zgłosić tylko jeden projekt. Ważne jest, by projekt proponował nowe rozwiązania, był ciekawy i nowatorski. Warto pamiętać, że projekt będzie oceniany także pod kątem jego możliwych zastosowań praktycznych. Na etapie zgłoszenia do Konkursu nie trzeba mieć gotowych wyników badań – wystarczy, że Młody Naukowiec rozpoczął badania i wie co, w jaki sposób chce zbadać.
Szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie organizatora www.explory.pl w zakładce „Konkurs”. Zachęcamy do udziału w konkursie.
Powered by JS Network Solutions