Zaproszenie do współpracy z redakcją "Informatora Oświatowego"

1Okładka Przód 1 2017Zapraszamy Państwa do publikowania w ?Informatorze Oświatowym?! Pisząc o swojej pracy promujesz szkołę, dbasz o jej wizerunek, upowszechniasz przykłady dobrej praktyki! Tym razem tematy wiodące to: E-UZALEŻNIENIA (uzależnienie od komputera, internetu, telefonu komórkowego, ale też zapobieganie tym zjawiskom, ciekawe propozycje alternatywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania zainteresowań poza ekranami urządzeń mobilnych, udzielanie pomocy osobom/uczniom uzależnionym i zagrożonym e-uzalażnieniem) oraz szeroko rozumiane KARIERY ZAWODOWE UCZNIÓW (doradztwo zawodowe, preorientacja zawodowa, diagnozowanie predyspozycji zawodowych, wspieranie szkolnictwa zawodowego poprzez ciekawe praktyki zawodowe ? także te zagraniczne itp.).

Szanowny Dyrektorze!

Szanowny Nauczycielu!

Zapraszamy do WSPÓŁPRACY ? do wspólnego tworzenia pisma.

Podjęliśmy prace redakcyjne nad przygotowaniem178 numeru

?Informatora Oświatowego?.

Zapraszamy Państwa do współpracy? do wspólnego tworzenia pisma, do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, sukcesami, pomysłami nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które stanowić mogą warte naśladowania przykłady dobrych praktyk.

 
***
Placówki oświatowe, chcące podjąć z nami współpracę, prosimy o kontakt
e-mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do 9 czerwca br. w celu szczegółowego omówienia planowanej publikacji.
Na gotowy materiał oczekujemy do 30 czerwca br.

 

Wiodącymi tematami numeru będą:

E-UZALEŻNIENIA

E-uzależnenia to ważki temat i coraz większy problem współczesnej rzeczywistości ? także tej szkolnej. Uzależnienia te dotykają bardzo wielu młodych ludzi, a także dzieci. Problem często bywa przez środowisko niedostrzegany lub bagatelizowany, a jak dowodzą badania, zjawisko to jest coraz bardziej powszechne. W związku z tym chcielibyśmy część najbliższego ? wrześniowego ? wydania naszego kwartalnika poświęcić właśnie e-uzależnieniomu. Chcielibyśmy upowszechnić informacje na temat ciekawych codziennych działań i większych przedsięwzięć, organizowanych w szkołach i placówkach oświatowych województwa pomorskiego, które wiążą się z profilaktyką w tym zakresie, stanowią ciekawa alternatywę dla ?życia przez ekranikami?, czy też wskazują pożyteczne możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych do nauki i rozwijania zainteresowań. Chętnie zamieścimy też w ?Informatorze Oświatowym? Państwa refleksje na temat zagrożeń, wynikających z e-uzależnień i sposobów udzielania pomocy osobom już uzależnionym.

Czekamy na Państwa relacje z ciekawie przeprowadzonych zajęć informatyki, lekcji wychowawczych i innych spotkań, dotyczących profilaktyki e-uzależnień i bezpieczeństwa w sieci. Będzie nam miło poznać i opublikować Państwa doświadczenia na temat kształtowania właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie świadomego i bezpiecznego użycia urządzeń mobilnych.

KARIERY ZAWODOWE UCZNIÓW Szkolnictwo zawodowe w zreformowanej szkole znów zajmie należne mu ? ważne miejsce. Jak diagnozować predyspozycje zawodowe uczniów? Jak prowadzić rzetelna preorientację zawodową? Jak kształtować w dzieciach i młodzieży chęć aktywnego poznawania siebie w celu dokonania właściwego wyboru kariery zawodowej? To pytania, które na co dzień stawiają sobie wszyscy, którym zależy na rozwoju karier zawodowych uczniów polskiej szkoły. Chętnie opublikujemy Państwa refleksje  na temat ciekawych metod prowadzenia preorientacji zawodowej, analizy uczniowskich predyspozycji, związanych z wyborem kierunków kształcenia i podjęcia pracy w przyszłości. Chętnie zamieścimy relacje z zajęć podejmujących właśnie tę tematykę.

Czekamy na przykłady dobrych praktyk, którymi zechcielibyście Państwo podzielić się z Czytelnikami ?Informatora Oświatowego?.

Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu, 

pamiętaj, że publikując na łamach ?Informatora Oświatowego? 

dbasz o wizerunek swojej szkoły, upowszechniasz jej osiągnięcia,

a także promujesz swoją placówkę w środowisku.

***

Zapraszamy i zachęcamy nauczycieli do przesyłania własnych materiałów, podejmujących wyżej wymienione zagadnienia.

 

Zatem publikuj na łamach ?Informatora Oświatowego?

Na pewno w życiu Twojej szkoły dzieje się wiele i warto o tym napisać:

  • pochwalić się, że robicie coś ciekawego, oryginalnego (np. konkursy, projekty, imprezy, projekty europejskie),
  • podzielić się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi,
  • utrwalić swoje refleksje w formie drukowanej w publikatorze, który dociera do 300 placówek oświatowych naszego regionu.

Czasopismo jest opatrzone numerem ISSN, a więc:

  • artykuły odnotowywane są w bibliografii narodowej,
  • publikowane artykuły są dostępne szerokiemu gronu czytelników w kraju,
  • artykuły dokumentują pracę szkół oraz dorobek, także naukowy, autorów,
  • władze oświatowe, a także inni nauczyciele dowiedzą się o Waszych działaniach, przemyśleniach, refleksjach?
  • Wasza praca może zainspirować innych!

Zapraszamy do współpracy, czekamy na materiały!

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions