Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI

7 lutego 2017 będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim nadchodzącego wydarzenia jest „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

 Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

Wszelkie inicjatywy związane z DBI mogą być zgłaszane online do końca lutego 2017 r. poprzez formularz na stronie www.dbi.pl (formularz rejestracji inicjatyw dostępny jest TUTAJ).

Jak co roku, centralnym punktem obchodów DBI w Polsce będzie konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbędzie się 7 lutego 2017 r.

Więcej tu

Ze strony:http://www.saferinternet.pl/pl/dzien-bezpiecznego-internetu/4242-zacznij-juz-planowac-obchody-dnia-bezpiecznego-internetu

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions