Zapraszamy do współpracy z redakcją "Informatora Oświatowego"

okladka 1 12Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu zapraszamy do publikowania w „Informatorze Oświatowym”! Pisząc o swojej pracy promujesz szkołę, dbasz o jej wizerunek, upowszechniasz przykłady dobrej praktyki! Tym razem tematy wiodące to: KSZTAŁTOWANIE POSTAW I WYCHOWANIE DO WARTOŚCI (wolontariat, wychowanie patriotyczne, etyka i religia w szkole, edukacja obywatelska, przeciwdziałanie mowie nienawiści, projekty prospołeczne) oraz szeroko rozumiane AKTYWIZUJĄCE METODY NAUCZANIA (praca metodą projektu, grywalizacja na zajęciach różnych przedmiotów, praca w terenie, praca w grupach, dyskusje, debaty, inscenizacje, gry i zabawy edukacyjne, metody audiowizualne  itp.).

liniazielona
 
Szanowny Dyrektorze!

Szanowny Nauczycielu!

Zapraszamy do WSPÓŁPRACY – do wspólnego tworzenia pisma.

Podjęliśmy prace redakcyjne nad przygotowaniem 176 numeru

„Informatora Oświatowego”.

Zapraszamy Państwa do współpracy – do wspólnego tworzenia pisma, do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, sukcesami, pomysłami nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które stanowić mogą warte naśladowania przykłady dobrych praktyk.

 

Wiodącymi tematami numeru będą:

KSZTAŁTOWANIE POSTAW I WYCHOWNIAE DO WARTOŚCI

Kształtowanie postaw i wychowanie do wartości to jeden z tegorocznych kierunków polityki oświatowej państwa. W związku z tym chcielibyśmy część najbliższego – grudniowego (przedświątecznego) – wydania naszego kwartalnika poświęcić właśnie temu zagadnieniu. Chcielibyśmy upowszechnić informacje na temat bardzo wielu ciekawych codziennych działań i większych przedsięwzięć, zorganizowanych w szkołach i placówkach oświatowych województwa pomorskiego, które dotyczyły właśnie kształtowania postaw i wychowania do wartości.

Chętnie zamieścimy w naszym kwartalniku informacje na temat zrealizowanych działań, angażujących uczniów w życie społeczności lokalnej, wolontariat, edukację obywatelską i inne działania prospołeczne.

Czekamy na Państwa relacje z ciekawie przeprowadzonych zajęć etyki, religii, lekcji wychowawczych, zajęć przygotowania do życia w rodzinie. Będzie nam miło poznać i opublikować Państwa doświadczenia na temat kształtowania postaw patriotycznych dzieci i młodzieży oraz budowania w młodych ludziach podstaw społeczeństwa obywatelskiego.

AKTYWIZUJĄCE METODY NAUCZANIA

Aktywizujące metody nauczania to temat zawsze „gorący” w życiu każdej placówki oświatowej. Jak zachęcić do nauki? Jak zainteresować zdobywaniem wiedzy? Jak kształtować w dzieciach i młodzieży chęć aktywnego poznawania świata? To pytania, które na co dzień stawiają sobie wszyscy, którym zależy na jakości pracy w polskiej szkole. Chętnie opublikujemy Państwa refleksje  na temat aktywnych metod nauczania, jakie stosujecie w swojej codziennej praktyce pedagogicznej. Upowszechnimy Państwa pomysły na ciekawe zajęcia prowadzone metodą projektu, w postaci debaty czy dyskusji. Zamieścimy relacje z zajęć prowadzonych z wykorzystaniem grywalizacji czy też poprzez tzw. lekcje odwrócone. Opublikujemy w naszym kwartalniki również teksty prezentujące ciekawe inspiracje do przeprowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod audiowizualnych.

Czekamy na przykłady dobrych praktyk, którymi zechcielibyście Państwo podzielić się z Czytelnikami „Informatora Oświatowego”.

Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu, pamiętaj, że publikując na łamach „Informatora Oświatowego” dbasz o wizerunek swojej szkoły, upowszechniasz jej osiągnięcia, a także promujesz swoją placówkę w środowisku.

Zapraszamy i zachęcamy nauczycieli do przesyłania własnych materiałów, podejmujących wyżej wymienione zagadnienia.

Placówki oświatowe, chcące podjąć z nami współpracę, prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 59 842 42 18 lub e-mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do 25 października br. w celu szczegółowego omówienia planowanej publikacji.

Na gotowy materiał oczekujemy do 31 października br.

Zatem publikuj na łamach „Informatora Oświatowego”

Na pewno w życiu Twojej szkoły dzieje się wiele i warto o tym napisać:

  • pochwalić się, że robicie coś ciekawego, oryginalnego (np. konkursy, projekty, imprezy, projekty europejskie),
  • podzielić się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi,
  • utrwalić swoje refleksje w formie drukowanej w publikatorze, który dociera do 300 placówek oświatowych naszego regionu.

Czasopismo jest opatrzone numerem ISSN, a więc:

  • artykuły odnotowywane są w bibliografii narodowej,
  • publikowane artykuły są dostępne szerokiemu gronu czytelników w kraju,
  • artykuły dokumentują pracę szkół oraz dorobek, także naukowy, autorów,
  • władze oświatowe, a także inni nauczyciele dowiedzą się o Waszych działaniach, przemyśleniach, refleksjach…
  • Wasza praca może zainspirować innych!

Zapraszamy do współpracy, czekamy na materiały!

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions