ODBYŁO SIĘ - Podsumowanie Roku Matematyki w Subregionach

matematyka3Z inicjatywy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku zorganizowane zostały konferencje, podsumowujące działalność szkół i placówek oświatowych oraz innych instytucji w ramach Roku Matematyki na Pomorzu:

  • 10 marca 2016r. w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach (dla powiatów: chojnickiego, człuchowskiego i kościerskiego),
  • 17 marca 2016 r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku (dla m. Słupska i powiatów: bytowskiego, lęborskiego i słupskiego).

Głównym celem konferencji było uhonorowanie 108 szkół, placówek oświatowych i innych instytucji, które podejmowały liczne inicjatywy, mające na celu popularyzację matematyki, uczynienie jej bardziej „ludzką”. Ilości imprez i podejmowanych działań w 2015 roku w Subregionach Słupskim i Południowym były znaczące – w blisko 360 imprezach wzięło udział ponad 22 tysiące uczniów i około 290 nauczycieli.

Na obu spotkaniach dyrektorom i przedstawicielom tych placówek wręczono dyplomy z podziękowaniami.

Podczas konferencji słowa podziękowania nauczycielom i uczniom oraz pracownikom instytucji przekazali: dr Stanisław Kowalczyk, dyrektor Instytutu Matematyki AP w Słupsku i Bożena Żuk, dyrektor ODN w Słupsku.

Wykaz szkół, placówek oświatowych i instytucji zaangażowanych w Roku Matematyki na Pomorzu – Subregion Słupski i Subregion Południowy [plik pdf - kliknij tutajpdf pobierz]

Prezentacja osiągnięć w Subregionie Słupsku i Subregionie Południowym [plik pdf - kliknij tutajpdf pobierz]

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions