ODBYŁO SIĘ - Konkursy w Roku Matematyki

ODBYŁO SIĘ – Konkursy w Roku Matematyki

W ramach obchodzonego Roku Matematyki Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku ogłosił trzy wojewódzkie konkursy:

  • plastyczny pt. „Matematyka jest wszędzie” dla uczniów szkół podstawowych (luty-marzec 2015 r.) – w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III i dla uczniów klas IV-VI,
  • fotograficzny pt. „Uchwycić matematykę w obiektywie" dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (marzec-kwiecień 2915 r.),
  • literacki pt. „Matematyka esejem pisana” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (październik-listopad 2015 r.).

Podsumowania konkursu plastycznego i fotograficznego oraz wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym uczniom dokonano w maju 2015 r. podczas XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki w budynku Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Westerplatte.

Zaprezentowano także wyróżnione prace z obu konkursów.

liniazielona

KONKURS PLASTYCZNY pt. „Matematyka jest wszędzie”

I kategoria – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych (oceniano 142 prace):

  • Jenczyk Pola, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie – nagroda; opiekun: Joanna Wrzesińska,
  • Pytkowska Kalina, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 8 Krajowej w Słupsku – nagroda; opiekun: Anna Bajer,
  • Stryjewska Weronika, klasa II c, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – nagroda; opiekun: Elżbieta Musznicka,
  • Bratke Maciej, klasa II b, Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku – wyróżnienie; opiekun: Danuta Szyfka,
  • Kalkowska Weronika, klasa III b, Zespół Szkół w Kielnie – wyróżnienie; opiekun: Beata Klein,
  • Tomaszewski Jan, klasa I e, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Anna Staszyńska

II kategoria – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych (oceniano 194 prace):

  • Ciesielska Wiktoria, klasa V, Zespół Szkół w Biesowicach – nagroda; opiekun: Adrianna Wisłocka,
  • Szczepaniak Dariusz, klasa V, Zespół Szkół w Biesowicach – nagroda; opiekun: Adrianna Wisłocka,
  • Marszałek Kinga, klasa V, Zespół Szkół w Biesowicach – wyróżnienie; opiekun: Adrianna Wisłocka,
  • Andrzejczuk Natalia, klasa VI a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Ewa Chowaniec,
  • Jezierska Natalia, klasa IV d, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Ewa Chowaniec,
  • Labuda Martyna, klasa VI a, Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie – wyróżnienie; opiekun: Marzena Powroźniak,
  • Mienik Dagmara, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Celbowie – wyróżnienie; opiekun: Dorota Machotta,
  • Szostak Kornelia, klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Wioletta Małachowska,
  • Warsińska Agata, klasa V d, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach – wyróżnienie; opiekun: Marzena Powroźniak

KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. „Uchwycić matematykę w obiektywie”

I kategoria – uczniowie gimnazjów (oceniono 45 zestawów zdjęć):

  • Weronika Wszelaki, Zespół Szkół w Biesowicach – nagroda; opiekun: Adrianna Wisłocka,
  • Adam Zerka, Gimnazjum Katolickie w Gdyni – nagroda; opiekun: Katarzyna Straszkiewicz,
  • Szymon Adamowicz, Słupski Ośrodek Kultury – wyróżnienie; opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny,
  • Krystyna Falkowska, Gimnazjum w Liczu – wyróżnienie; opiekun: Dorota Szul,
  • Iga Lao, Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny,
  • Łukasz Perka, Gimnazjum nr 29 im. Jana Kochanowskiego w Gdańsku – wyróżnienie; opiekun: Agnieszka Czapiewska,
  • Miłosz Wróblewski, Gimnazjum Katolickie w Gdyni – wyróżnienie; opiekun: Patrycja Klimowska

II kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (oceniono 28 zestawów zdjęć):

  • Agata Hasulak, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie – nagroda; opiekun: Małgorzata Gostomska-Jereczek,
  • Alicja Niemczyk, I Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach – nagroda; opiekun: Małgorzata Niemczyk,
  • Natalia Piatczyc, Słupski Ośrodek Kultury – nagroda; opiekun: Jadwiga Girsa-Zimny,
  • Ewelina Belka, Technikum nr 1 w Starogardzie Gdańskim – wyróżnienie; opiekun: Joanna Kurowska,
  • Klaudia Wołoszyk, Technikum nr 1 w Starogardzie Gdańskim – wyróżnienie; opiekun: Joanna Kurowska

KONKURS LITERACKI pt. „Matematyka esejem pisana” (oceniano 14 prac):

  • Łukasz Gołojuch, I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku – I nagroda; opiekun: Barbara Maćkowiak,
  • Aleksandra Szulist, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku – II nagroda; opiekun: Eugeniusz Włodarczyk,
  • Dominika Kołodziejska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie – III nagroda; opiekun: Leszek Kotkowski,
  • Jakub Czaja, Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach – wyróżnienie; opiekun: Monika Walkusz,
  • Dawid Góra, Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach – wyróżnienie; opiekun: Monika Walkusz,
  • Joanna Kirko, I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Barbara Maćkowiak,
  • Joanna Kołodziejska, Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Monika Skwarek,
  • Kamila Nadolska, II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Aneta Mikucka,
  • Szymon Pałkowski, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie – wyróżnienie; opiekun: Agnieszka Deptulska,
  • Paweł Smoliński, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy STO w Słupsku – wyróżnienie; opiekun: Beata Wróbel-Zawadzka

Odwiedza nas 644 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions