Global Money Week - Światowy Tydzień Pieniądza

Global Money Week 2018

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe, a także biblioteki publiczne, do udziału w międzynarodowej akcji Global Money Week  (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VII edycja będzie przebiegać w dniach 12-18 marca 2018 r. pod hasłem Money Matters Matter – Pieniądze się liczą. UKNF po raz czwarty podjął się roli koordynatora inicjatywy na poziomie krajowym.

Celem akcji Global Money Week jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu,przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym.

Jedynym warunkiem uczestnictwa szkoły/biblioteki publicznej w akcji GMW jest zaplanowanie i realizacja podczas Światowego Tygodnia Pieniądza minimum jednego działania pod hasłem Pieniądze się liczą, mającego na celu zwrócenie uwagi na ważną rolę finansów w życiu codziennym.

Przy wyborze form aktywności szkolni koordynatorzy mogą skorzystać z takich propozycji jak:

  • lekcja,
  • warsztat,
  • prezentacja,
  • gra z zakresu edukacji finansowej,
  • konkurs wiedzy i umiejętności,
  • konkurs plastyczny m.in. na plakat promujący hasło tegorocznej edycji GMW,
  • najlepszy projekt skarbonki,
  • najciekawszą prezentację multimedialną,
  • krótki film, 
  • przeprowadzenie przez uczniów badania/ankiety z zakresu finansów osobistych/zarządzania budżetem domowym.

W ramach wsparcia dla uczestników akcji oferujemy materiały edukacyjne m.in. publikacje wydane nakładem UKNF, w tym gotowe scenariusze lekcji z zakresu zasad funkcjonowania rynku finansowego. Z myślą o szkolnych koordynatorach Światowego Tygodnia Pieniądza (nauczyciele dowolnych przedmiotów, dyrektorzy szkół, pracownicy bibliotek) planujemy zorganizować po zakończeniu akcji bezpłatne warsztaty w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR z zakresu funkcjonowania rynku finansowego.

Oficjalne zaproszenie kierowane do Dyrektorów szkół  KLIKNIJ TUTAJ

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 12 marca 2018 r. (włącznie). Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego: KLIKNIJ TUTAJ
W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości dotyczących uczestnictwa w akcji, można kontaktować się: tel. 22 262-48-59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ

 

________________________________

Informację nadesłano:
Anna Rojek
Departament Komunikacji Społecznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

 

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions