Międzynarodowy Konkurs Informatyczny ?Bóbr?

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs jest bezpłatny, adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, na wszystkich etapach edukacyjnych.  Jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komutacyjnego oraz posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności, sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu oraz zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.
 
Warto zauważyć iż zadania archiwalne z konkursu należą do materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do nauczania programowania, zaś bieżąca edycja Bobra uzyskała patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji. 
 

Konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia, jedna z grup wiekowych, będzie miała okazję na rozwiązywanie zadań w czasie rzeczywistym ? zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00!

  • Senior (szkoły ponadgimnazjalne) 13 listopada 2017 r.,
  • Junior (gimnazja i klasy VII SP) ? 14 listopada 2017 r.,
  • Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) ? 15 listopada 2017 r.,
  • Skrzat * (szkoły podstawowe I-III) ? 16 listopada 2017 r.,

Rejestracja do Konkursu Głównego rozpoczęła się 17 X, a skończy się na godzinę przed danym etapem konkursu. Do tego momentu wszyscy chętni muszą być już zapisani do konkursu.

Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser ? www.mCourser.pl

Wiecej informacji na  stronie http://www.bobr.edu.pl/

 
 

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions