Konkurs "Szkoła dobrego wychowania"

STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO poleca Państwa uwadze Ogólnopolski Konkurs dla szkół pod nazwą SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 12 września 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły ?Szkoły dobrego wychowania? oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.Regulamin konkursu:

 • Celem konkursu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.
 • Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od ?1? do ?10?. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu ?Szkoła dobrego wychowania? jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za zrealizowanie 5 spośród 7 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.


Zadania konkursu ?Szkoła dobrego wychowania?:

 1. Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania. Ocena jury na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/ pisemnych przesłanych do jury konkursu.
 2. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu  wiedzy, wśród uczniów na temat savoir vivre. Laureaci otrzymają dyplom ?Mistrz savoir vivre? przygotowany przez szkołę. Ocena na podstawie sprawozdania, testów wiedzy, prac plastycznych/literackich przesłanych do jury konkursu.
 3. Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: ?Moje zachowanie świadczy o mnie?. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu.
 4. Przeprowadzenie międzyklasowych inscenizacji na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników?. Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 5. Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie ?Mój wygląd świadczy o mnie?. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac przesłanych do jury konkursu.
 6. Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania. Pogadanka z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Ocena na podstawie prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu.
 7. Zgłoszenie swoich przedstawicieli do udziału w seminarium Szkoła dobrego wychowania, które w okresie od 12.09.2017 r. do 19.11.2017 r. przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie (zadanie obowiązkowe). 
 • Prace konkursowe zwieńczą zbiorcze informacje szkół o przebiegu prac konkursowych i uzyskanych efektach. Informację (na wzorze dostarczonym przez jury), opracowują wspólnie nauczyciele, dyrektorzy szkół, wychowawcy, pracownicy świetlic i bibliotek szkolnych, rady pedagogiczne, opiekunowie oraz rodzice.
 • Informacje o przedsięwzięciach w ramach konkursu, wraz z informacją o innych przedsięwzięciach podjętych przez szkołę należy przesyłać przez stronę internetową konkursy.spe.edu.pl do dnia 30 kwietnia 2018 r.
 • Adres jury konkursu ?Szkoła dobrego wychowania?.: Al. Jerozolimskie 151, lokal 2222, 02-326 Warszawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zgłoszenia szkół do konkursu należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem udziału w kursie w terminie do 15 września 2017 r. na formularzu, który zamieszczony jest na stronie www.dobre-wychowanie.pl

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions