Podsumowanie konkursu plastycznego i fotograficznego ?Przyłapani na czytaniu?

DSC05928 800x600W środę 21 czerwca 2017 roku, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznegi i fotograficznego dla dzieci i młodzieży. 
Konkurs  ?Przyłapani na czytaniu? został  zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 
 
Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa oraz promowanie książki jako alternatywy na spędzanie wolnego czasu  dzieci i młodzieży szkolnej. Nadesłano ponad 100 prac plastycznych i fotograficznych z ponad 40 szkół województwa pomorskiego.  
 
Uczestnicy turnieju wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodność technik plastycznych.
 
Nagrody i wyróżnienia przyznano za prace plastyczne i fotograficzne w trzech kategoriach wiekowych:
1) uczniowie klas I ? III,
2) uczniowie klas IV ? VI,
3) uczniowie gimnazjów.
 
Ogółem wręczono 14 nagród i 14 wyróżnień.
 
W pierwszej grupie wiekowej główną nagrodę za pracę plastyczną otrzymała uczennica klasy III ? Zuzanna Dobrosielska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku, a za fotografię Jakub Makurat, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Niedarzynie.
 
W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce za pracę plastyczną zdobyła Aleksandra Karczmarska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, a najlepszą fotografię zaprezentował Hubert Tutakowski, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku.
 
W trzeciej grupie wiekowej pierwsze miejsce za pracę plastyczną otrzymała Wiktoria Wydrowska, uczennica klasy II Gimnazjum w Kartuzach, a najciekawszą pracę fotograficzną przedstawiła Hanna Szulta z Zespołu Szkół w Borzytuchomiu.
 
Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali gorące brawa oraz życzenia dalszych sukcesów. Wystawa  najciekawszych prac uczniów będzie zorganizowana w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku we wrześniu 2017 roku.
 

 

Powered by JS Network Solutions