pieniadzeDepartament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego prowadzi nabór wniosków na Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018.
Termin składania wniosków upływa 17 lipca 2017 r.  

KomiksyEkonomiczne.pl2Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów i rysowników do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnej antologii komiksowej, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.

Festiwal 25.06.2017Starosta Słupski i Prezydenta Miasta Słupska serdecznie zapraszają na  Festiwal Zespołów Folklorystycznych ?Ziemia Słupska? 2017. W programie m.in.:  występy ponad dwadziestu zespołów folklorystycznych, stoiska kół gospodyń wiejskich powiatu słupskiego z wyrobami kuchni regionalnej oraz warsztaty, prezentacje rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników ludowych, gry i zabawy dla najmłodszych.
Termin i miejsce: 25 czerwca 2017, godz. 11.00-17.00,  Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku
Adresaci: wszyscy zainteresowani mieszkańcy powiatu słupskiego i goście; wstęp wolny
Szczegółowe informacje: http://cer.slupsk.pl

DSC07990 800x60021 czerwca br. w Gogolewie odbył się Piknik żeglarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Była to kolejna cenna dla upowszechniania edukacji morskiej w subregionie słupskim inicjatywa kmdra ppor. rez. dr. Dariusza Kloskowskiego, zrealizowana we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, dyrekcją Zespołu Szkół w Gogolewie, Szkołą Żeglarską Magola, ISSA ? Międzynarodowym Stowarzyszeniem Szkół Żeglarskich, centrum Sportów Wodnych w Ustce, Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych ? Parkiem Krajobrazowym Dolina Słupi, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Słupsku i Ochotniczą Strażą Pożarną w Gogolewie.

Europejskie Centrum Języków Nowożytnych (ECJN) w Grazu ogłasza nabór na warsztaty dotyczące kompetencji cyfrowych w nauczaniu i uczeniu się języków obcych. Warsztaty skierowane są do nauczycieli, edukatorów, trenerów i doradców metodycznych zatrudnionych w szkołach ponadpodstawowych, w szkolnictwie wyższym oraz w placówkach edukacji dla dorosłych. Wymagana znajomość języka angielskiego bądź francuskiego.
Więcej informacji: https://www.ore.edu.pl

logo RPDzDrogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie ?nie? zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

DSC05928 800x600W środę 21 czerwca 2017 roku, w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznegi i fotograficznego dla dzieci i młodzieży. 
Konkurs  ?Przyłapani na czytaniu? został  zorganizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 

piknik bioroznorodnoscPomorski Zespół Parków Krajobrazowych Park Krajobrazowy ?Dolina Słupi?  zaprasza na piknik edukacyjny Bioróżnorodność - poznaj by zachować, który dedykuje Wiśle i naszym pomorskim rzekom.

Data: 2 lipca 2017 r. (niedziela) w godz. 11.00- 15.00
Miejsce: Słupsk - Bulwar nad Słupią (przy Baszcie Czarownic)  podczas Jarmarku Gryfitów organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Szczegółowe informacje: http://dolinaslupi.pl

logo Lokalny punkt funduszy europejskich
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne organizowane w dniu 29 czerwca 2017 r. poświęcone możliwościom wsparcia ze środków pochodzących z UE  (m.in. jak przekwalifikować się, pozostać lub wejść na rynek pracy dzięki podnoszeniu swoich kwalifikacji i kompetencji, założenie własnej działalności gospodarczej).?

logoSzanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,

zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas ? wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych.

nauczycielpomomrzaTermin składania wniosków
w drugiej edycji Konkursu ?Nauczyciel Pomorza? 2017 roku
został przedłużony do 23 czerwca 2017 r.!
Do udziału w konkursie można zgłaszać kandydatury pedagogów i wychowawców wszechstronnie kształtujących osobowość młodych obywateli naszego regionu. Spośród zgłoszonych nauczycieli Komisja Konkursowa zarekomenduje dziesięciu kandydatów do tytułu, z których zostanie wybranych pięciu laureatów. Jeden z nich otrzyma tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2017 oraz statuetkę, zaś czterej pozostali ? wyróżnienia. Ponadto laureaci otrzymają nagrody pieniężne.
Szczegółowe informacje na stronie: 
                                           http://des.pomorskie.eu/nauczycielpomorza

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.